r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

kontener ze śmieciami
29-12-2021

Po przetargu na odbiór odpadów

Firma z Kraśnika nadal będzie się zajmować odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych w gminie Trzydnik Duży. Była jedynym oferentem w przetargu, który dotyczył wykonywania tych usług w całym 2022 roku.

Umowa, która ma być podpisana w tym tygodniu będzie zawierać zmiany w regulaminie utrzymania porządku i czystości, które uchwaliła Rada Gminy Trzydnik Duży. Najważniejsza dotyczy częstotliwości odbioru odpadów zmieszanych. Zgodnie z ustawą do tej pory takie odpady, od kwietnia do października, musiały być odbierane dwa razy w miesiącu. Jednak według nowych przepisów zbiórka przez cały rok może się odbywać raz na miesiąc i z takiej możliwości skorzystali radni.

- Zgodnie z przewidywaniami zmiana spowodowała obniżenie dotychczasowych kosztów obsługi całego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, do którego w kończącym się roku musieliśmy dołożyć z budżetu 300 tysięcy złotych. Wynik przetargu oznacza, że na pewno utrzymamy stawki opłat śmieciowych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na dotychczasowym poziomie. Jeśli chodzi o nieruchomości niezamieszkałe, to będziemy monitorować sytuację i reagować na bieżąco w trakcie roku - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Ostateczne decyzje w tej sprawie będą należeć do rady gminy.

Żródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-po-przetargu-na-odbior-odpadow,26349.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: