r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Wolontariusze docenieni
03-12-2021

Wolontariusze docenieni

W Kraśniku podziękowano wolontariuszom za ich pracę i czas poświęcony innym. Wśród wyróżnionych są mieszkańcy gminy Trzydnik Duży.

Gala "Wolontariusz Roku 2021" odbyła się z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas uroczystości w kraśnickim centrum kultury i promocji, w czwartek 2 grudnia podziękowania odebrali m.in. Lidia Tryka i Sebastian Krawczyński, którzy na co dzień współpracują z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym.

Obydwoje zostali docenieni za "gotowość, aktywność i dobrą energię w działaniach wolontarystycznych".

Lidia Tryka jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu inicjatyw, adresowanych do najstarszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży, a realizowanych m.in. w ramach Klubu Seniora "Radość Życia". Działający od czterech lat klub zrzesza ponad 80 członków. Zajęcia prowadzone przez Lidię Trykę pozwalają realizować się seniorom na wielu płaszczyznach, odkrywając ich talenty i umiejętności, a także - jak mówią sami zainteresowani - przedłużają ich młodość. W organizacji różnych wydarzeń dla seniorów klub współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej, GOK, Gminą Trzydnik Duży i szkołami.

Drugi z wyróżnionych, siedemnastoletni Sebastian Krawczyński, angażuje się m.in. w prowadzenie Pracowni Orange, działającej w trzydnickim ośrodku kultury oraz w pomoc potrzebującym ludziom i zwierzętom. On sam przyznaje, że wolontariat daje mu siłę do działania w trudnych sytuacjach w życiu, radość z pomocy innym i satysfakcję. - Uświadamia również, że trzeba się cieszyć z drobnych rzeczy i doceniać to, co się ma. Mam radość z tego, że pomagając innym mogę choć trochę ułatwić ich życie" - mówi Sebastian Krawczyński.

Podczas czwartkowej gali podziękowania otrzymały również szkolne kluby wolontariusza i ich opiekunowie ze szkół w Trzydniku Dużym, Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Księżej i Rzeczycy Ziemiańskiej.

Spotkaniu pod patronatem burmistrza Kraśnika, które zorganizowało miejscowe centrum wolontariatu, towarzyszył występ byłego basisty m.in. "Oddziału Zamkniętego" Grzegorza Ornette Stępnia.

Żródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wolontariusze-docenieni-foto,26225,1.html

(fot. G. Żak/CKiP w Kraśniku)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: