r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Zdjęcie tablicy
01-12-2021

Pucharowe zdobycze młodych zapaśników

Dziesięć medali, w tym trzy srebrne i 7 brązowych - to dorobek młodych zapaśników ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej w 29. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej. W klasyfikacji drużynowej, L. U. K. S. "Suples" Kraśnik, którego barwy reprezentują zawodniczki i zawodnicy z gminy Trzydnik Duży, zajął pierwsze miejsce.

Ze względu na pandemię i wprowadzone w ostatniej chwili obostrzenia, do Kraśnika nie mogli przyjechać rywale z Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy i Słowacji. Dojechali jedynie młodzi Ukraińcy, którzy za rywali mieli zapaśników z Polski.

Łącznie w zawodach, które były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych, wzięło udział około 160 zapaśników.

Gmina Trzydnik Duży miała swoich przedstawicieli w dwóch grupach - młodziczek z roczników 2007 - 2010 i dzieci urodzonych w 2011 roku i później.

Wśród młodziczek najlepiej wypadły: Oliwia Torba w kategorii 50 kilogramów, Anna Bryczek w kategorii 62 kilogramy i Julia Partyka w kategorii 66 kilogramów, które stawały na drugim stopniu podium. Na trzecich pozycjach zawody ukończyły: Aleksandra Łukasik w kategorii 42 kilogramy, Natalia Łukasik w kategorii 58 kilogramów, Agnieszka Bryczek w kategorii 66 kilogramów i startująca w tej samej grupie Lena Pająk.

Kolejne trzy brązowe krążki zdobyli chłopcy, występujący w kategorii dzieci. Trzecie miejsca zajęli - Alan Czerwinski w kategorii 25 kilogramów, Marcel Zięba w kategorii 27 kilogramów i Aleksander Pająk, także startujący w kategorii 27 kilogramów.

SP Rzeczyca Ziemiańska w barwach "Suplesu" Kraśnik reprezentowała również Julia Czerwińska, która była piąta w kategorii 58 kilogramów.

Medale i puchary dla najlepszych zapaśniczek i zapaśników wręczali m.in. prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, medalista olimpijski, mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy i trzynastokrotny mistrz Polski Andrzej Supron, Artur Domański z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, reprezentujący marszałka Jarosława Stawiarskiego, który był patronem honorowym zawodów, a także wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, dyrektor SP w Rzeczycy Ziemiańskiej Renata Sobala-Ryń oraz koordynator sportu w gminie Trzydnik Duży Robert Nowosad.

Za rok odbędzie się jubileuszowa, 30. edycja kraśnickiego turnieju, która znajdzie się w kalendarzu oficjalnych imprez PZS.

Źródło: IAS 24 

(fot. "Suples" Kraśnik)

Żródło: IAS 24 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-pucharowe-zdobycze-mlodych-zapasnikow-foto,26213,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: