r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Pieniądze
29-11-2021

Radni o podatkach

Kolejny rok z rzędu mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą płacić takie same stawki podatków - rolnego i od środków transportowych, a podatek od nieruchomości wzrośnie tylko o poziom inflacji. O wysokości przyszłorocznych podatków zadecydowała rada gminy na sesji w piątek 26 listopada.

Podatek rolny nadal będzie wynosić 80 złotych za hektar przeliczeniowy. By tak się stało radni m.in. obniżyli cenę kwintala żyta, jako podstawę do obliczenia tego podatku, z kwoty 61 złotych 48 groszy ogłoszonej przez Główny Urząd Statystyczny, do 32 złotych. - Taką stawkę utrzymujemy już od 2011 roku. To najniższy podatek rolny w powiecie kraśnickim, który na tym samym poziomie będzie obowiązywać w przyszłym roku jeszcze tylko w gminie Wilkołaz. Takie same jak teraz będą również stawki podatku od środków transportowych, które nie zmieniają się od 2016 roku - podkreśla wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Inne niż do tej pory będą stawki podatku od nieruchomości, w tym od budynków i gruntów, które wzrosną o poziom inflacji.

Radni zadecydowali o pozostawieniu większości stawek podatkowych na dotychczasowym poziomie, by dodatkowo nie obciążać mieszkańców. - Tym bardziej, że przed nami jeszcze decyzje o wysokości opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, które będą zależeć o wyników przetargu na wykonywanie tych usług po Nowym Roku - dodaje Krzysztof Serafin.

Firmy, które chcą się podjąć tego zadania mogą składać oferty do 3 grudnia, a nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-radni-o-podatkach,26197.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: