r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Przedstawiciele Gminy z tabliczką
22-11-2021

Dofinansowanie na cyfryzację

Będzie dotacja na rozwój cyfrowy dla gminy Trzydnik Duży. Z programu "Cyfrowa Gmina" miejscowy samorząd otrzyma ponad 190 tysięcy złotych.

W branży komputerowej każdy rok przynosi ogromne zmiany, a w naszym urzędzie większość sprzętu była kupowana ponad 10 la temu. Dlatego dotację chcemy przeznaczyć na wymianę komputerów, oprogramowania czy serwera oraz zakup nowych urządzeń wielofunkcyjnych, programów księgowych i licencji. Liczymy również, że przyznane środki będzie można wykorzystać na sprzęt, który kupiliśmy jakiś czas temu, by móc zdalnie obsługiwać mieszkańców i organizować pracę rady gminy - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Na wszystkie zadania samorząd ma otrzymać 191 tysięcy 700 złotych. Symboliczny czek na taką kwotę wójt Krzysztof Serafin odebrał w tym tygodniu na spotkaniu z podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Januszem Cieszyńskim w Janowie Lubelskim. W najbliższym czasie pieniądze te mają być przekazane na konto gminy, która powinna je zagospodarować do końca 2023 roku.

Zgodnie z zasadami programu "Cyfrowa Gmina" przyznane samorządom środki mają być wykorzystane przede wszystkim na wsparcie rozwoju cyfrowego i zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Może to być na przykład: zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej, edukację cyfrową i ochronę samorządowych systemów informatycznych.


(fot. UG Trzydnik Duży)

 
Źródło: IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: