r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Dwie osoby z kijkami
30-09-2021

Nordic walking w ofercie GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym ma nową propozycję aktywnego spędzania wolnego czasu. Już od tego tygodnia placówka zaprasza na bezpłatne zajęcia nordic walking, które będą organizowane we współpracy z wszystkimi świetlicami. Pierwsze spotkania odbędą się w piątek 1 października.

Poza Węglinem, zajęcia są planowane dwa razy w tygodniu między 18.00 a 19.00.


Jako pierwsi, już w najbliższy piątek, na trasy wybiorą się mieszkańcy Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego, Węglina i Woli Trzydnickiej. Inauguracyjne spotkania w świetlicach w Budkach, Łychowie Gościeradowskim i Węglinku są planowane na przyszły tydzień.

Szczegółowy harmonogram zajęć, finansowanych przez wójta gminy Trzydnik Duży i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jest dostępny na stronie internetowej ośrodka kultury oraz profilach gminnych świetlic na Facebook’u.

Nordic walking to, zdobywająca w Polsce coraz większą popularność, forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślona została w Finlandii w latach 20-tych ubiegłego wieku, jako metoda treningu dla narciarzy biegowych. W porównaniu ze zwyczajnym marszem czy joggingiem, nordic walking powoduje większą aktywność mięśni m.in.: klatki piersiowej, ramion i brzucha, a jednocześnie zmniejsza nacisk na kolana, biodra i plecy. Pomaga też spalić przeciętnie od 20 do 40 procent więcej kalorii.

Z badań wynika, że dobry trening techniki nordic walking pozwala usprawnić układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, rozwija wszystkie mięśnie kończyn dolnych i górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, a także zwiększa górne odcinki kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewątpliwą zaletą tej formy rekreacji jest to, że nordic walking może uprawiać każdy, bez względu na wiek czy kondycję.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nordic-walking-w-ofercie-gok,25891.html?p=1

 

Plakat z informacjami

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: