r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Trzy osoby na rowerach
14-09-2021

Na rowerach z marszałkiem

Około 240 osób stanęło na starcie rajdu rowerowego w 100. rocznicę pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olbięcinie. Wyprawa, która odbyła się w niedzielę 12 września, była połączona z akcją charytatywną na rzecz chorego Krzysztofa Jaworka.

Uczestnicy rajdu przejechali 25 kilometrów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie do Woli Trzydnickiej. - Wyprawa miała się odbyć dwa tygodnie wcześniej przy okazji odsłonięcia tablicy, upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olbięcinie, ale zmiana terminu nie obniżyła frekwencji. Cieszymy się, że na starcie stanęło tak wielu miłośników aktywnego wypoczynku, którzy przy pięknej pogodzie nie tylko uczcili rocznicę ważnego wydarzenia, ale również podziwiali malownicze okolice - podsumowuje wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, który był wśród uczestników rajdu. Na trasę wyruszyli również m.in.: prezes Stowarzyszenia "Wschód Lubelskich Serc" Michał Stawiarski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Majkowski, Sylwia Piętal i Marta Startek-Fac z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, przewodniczący Rady Gminy Trzydnik Duży Ryszard Serafin oraz inni cykliści w wieku od 7 do ponad 70 lat z województw lubelskiego i podkarpackiego.

Wszyscy otrzymali okolicznościowe medale, a także wzięli udział w losowaniu nagrody głównej, którą był rower.

Na mecie w Woli Trzydnickiej na rowerzystów czekała rzesza kibiców, wśród których byli: radna sejmiku wojewódzkiego Anna Baluch, przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel, radni Rady Gminy Trzydnik Duży, sekretarz gminy Tomasz Mularczyk i skarbnik Ewelina Szwed.
Gorący posiłek dla uczestników rajdu przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i druhowie OSP w Woli Trzydnickiej, a o zabezpieczenie wyprawy zadbali strażacy z OSP w Woli Trzydnickiej, Olbięcinie i Wólce Gościeradowskiej.

Niedzielna eskapada była połączona z akcją charytatywną na rzecz pracownika urzędu gminy, prezesa OSP Węglinek i skarbnika Klubu Sportowego "Płomień" Trzydnik Duży Krzysztofa Jaworka, który walczy z chorobą nowotworową. Cegiełki w postaci ciasteczek, muffinek, waty cukrowej, popcornu i innych smakołyków, przygotowały: Stowarzyszenie "Wschód Lubelskich Serc", koła gospodyń wiejskich z Woli Trzydnickiej, Węglinka, Olbięcina, Liśnika Małego, Dąbrowy, Weglina, Łychowa Gościeradowskiego, Łychowa Szlacheckiego, Rzeczycy Ziemiańskiej i grupa "Pleciugi" z Rzeczycy Księżej oraz Klub Wolontariusza w ZSP w Olbięcinie.

Ze wstępnych szacunków wynika, że w niedzielę udało się zebrać około 5 tysięcy złotych, ale na tym akcja się nie kończy. W najbliższych dniach jest bowiem planowana m.in. internetowa licytacja koszulki reprezentanta Polski w piłce nożnej Damiana Szymańskiego. Wychowanek "Stali" Kraśnik był bohaterem niedawnego meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Anglią, w którym w doliczonym czasie zdobył dla Polski wyrównującą bramkę, przedłużającą nadzieje na awans do przyszłorocznego mundialu w Katarze.

Patronami rajdu, który był elementem promocji Województwa Lubelskiego w ramach programu "Warto być Polakiem", byli poseł Kazimierz Choma i marszałek województwa Jarosław Stawiarski. Wyprawę zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Gmina Trzydnik Duży, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej, Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

Organizatorzy dziękują wszystkim organizacjom, instytucjom, firmom i osobom, które pomogły w przygotowaniu rajdu i sponsorom. Organizację wyprawy finansowo wsparli: Województwo Lubelskie, Totalizator Sportowy, "Ekoland", "Akpol" Regranulat Producent Regranulatów HDPE PP, "Wod-Bud" Sp. z o.o. Firma Budowlana, WKW Sp. z o.o., "Moto-Gama" Hurtownia Chemii Samochodowej, "Geo-Kart" Usługi Geodezyjne Sławomir Cielepała, "Owocmix" Sp. z o.o. oraz "Industi Wykrojniki".

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło IAS 24
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: