r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Druhowie
30-08-2021

Druhowie po finale w Koninie

Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzydnika Dużego w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn sportowo-pożarniczych w Polsce. W finale krajowym z udziałem prawie 60 zespołów, który odbył się w sobotę 28 sierpnia w Koninie, trzydniccy druhowie zajęli dziewiąte miejsce.

W kategorii "B", czyli zespołów, złożonych ze strażaków w wieku co najmniej 30 lat wystartowało 12 ekip, a rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach - ćwiczeniach bojowych "na sucho" i sztafecie pożarniczej 8 x 50 metrów. - Biorąc pod uwagę czas w obydwu zaprezentowaliśmy się podobnie, zajmując 7 miejsca. Przydarzyły nam się jednak błędy, za które otrzymaliśmy punkty karne i to zadecydowało o końcowym rezultacie. Osiem zespołów było od nas lepszych i trzeba im oddać szacunek. Dla nas już sam występ w krajowej elicie jest ogromnym sukcesem - ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Naczelnik OSP Trzydnik Duży Marian Dyguś, który był członkiem wojewódzkiej reprezentacji na zawody w Koninie.

W finale krajowym OSP Trzydnik Duży reprezentowali również: Andrzej Drewniak, Witold Robak, Robert Nowosad, Franciszek Płecha, Sylwester Widok, Radosław Zmorczyński, Arkadiusz Rak, Mateusz Robak i Tomasz Serwatka.

Sobotnim wynikiem druhowie nawiązali do osiągnięć z końca minionego wieku, gdy kilka razy reprezentowali województwo lubelskie w zawodach krajowych.


(fot. OSP Trzydnik Duży)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-druhowie-po-finale-w-koninie,25720.html?p=1

 

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: