r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Strażacy
27-08-2021

Strażacy znowu w elicie

Po ponad 20 latach drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzydniku Dużym wraca do krajowej elity. W ten weekend będzie reprezentować województwo lubelskie w finale krajowym zawodów sportowo-pożarniczych kategorii "B", które odbędą się w Koninie.

Trzydnicka jednostka ma już na swoim koncie udział w zawodach krajowych. Kilka razy rywalizowała na najwyższym szczeblu w latach 90. minionego wieku, a ostatni raz reprezentowała województwo w 2000 roku. Awans na tegoroczne zawody wywalczyła w czerwcu w Parczewie. - Przygotowania do występu w Koninie rozpoczęły się niedługo po finale wojewódzkim, a ostatnie dwa tygodnie były szczególnie intensywne. Ćwiczyliśmy przede wszystkim składanie sprzętu i inne zadania sprawnościowe - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Naczelnik OSP Trzydnik Duży 63-letni Marian Dyguś, członek wojewódzkiej reprezentacji na zawody krajowe, która wyjechała do Konina w piątek 27 sierpnia.

Przed wyjazdem delegację pożegnał m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin. - Wiemy, że łatwo nie będzie, ale trzymamy kciuki i wierzymy, że nasi druhowie godnie zaprezentują się w krajowej elicie - mówi wójt Serafin.

Strażacy z Trzydnika Dużego będą startować w kategorii "B", czyli zespołów, złożonych z druhów w wieku co najmniej 30 lat. Podobnie jak w finale wojewódzkim, także na zawodach krajowych strażacy będą startować w ćwiczeniach bojowych "na sucho" i sztafecie pożarniczej 8 x 50 metrów.

Zwykle obydwie konkurencje są rozgrywane dwukrotnie, a do klasyfikacji generalnej zalicza się wyniki z lepszej rundy. W Koninie, ze względu na pandemię koronawirusa, będzie tylko jedna, dlatego tak ważna, oprócz sprawności, jest koncentracja - dodaje Marian Dyguś.

Oprócz niego w OSP Trzydnik Duży i województwie lubelskie będą reprezentować: Andrzej Drewniak, Witold Robak, Robert Nowosad, Franciszek Płecha, Sylwester Widok, Radosław Zmorczyński, Arkadiusz Rak, Mateusz Robak i Tomasz Serwatka.

Stawką finału krajowego jest awans na zawody międzynarodowe, których gospodarzem w przyszłym roku będzie Słowenia.


(fot. UG Trzydnik Duży)

 
 
 
Źródło: IAS24
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-strazacy-znowu-w-elicie,25718.html
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: