r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Zespół na scenie
29-07-2021

Zespół z Węglina na letniej scenie w stolicy

Zespół „Świteź” z Węglina po raz pierwszy wystąpił w Warszawie. W minioną niedzielę grupa z gminy Trzydnik Duży zaprezentowała się na „Scenie Letniej”, organizowanej przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Podczas pierwszej z kilku imprez, planowanych przez instytut w tym sezonie, swoimi zdolnościami scenicznymi mogły się pochwalić trzy zespoły - Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych z województwa mazowieckiego, Kapela Dudziarska "Koźlary" ze Stęszewa w Wielkopolsce i zespół "Świteź", który zainaugurował występy na letniej scenie NIKiDW.

Grupa kierowana przez Ewę Miśkiewicz zaprezentowała "Noc Kupały", z którą pod koniec czerwca debiutowała na "Sobótkach Poleskich" we Włodawie, a kilka tygodni wcześniej także na 46. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie.

- To był bardzo udany występ, bo publiczność dopisała, miejsce na dziedzińcu instytutu było bardzo urokliwe, a oprócz tego część naszego zespołu przyjechała do Warszawy dzień przed występem. Korzystając z noclegów, które zapewnili organizatorzy, kilka godzin mogliśmy wykorzystać na zwiedzanie stolicy - podsumowuje Ewa Miśkiewicz.

Po intensywnym początku wakacji "Świteź" ma teraz kilka tygodni przerwy, którą zamierza wykorzystać na przygotowania do występu na tegorocznych dożynkach. Podczas święta plonów, które odbędzie się w drugiej połowie sierpnia, zespół z Węglina zamierza zaprezentować krótkie widowisko muzyczno-satyryczne, nawiązujące do tradycji dożynkowych.

(fot. Zespół "Świteź")

 
Źródło IAS 24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: