r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Pies na smyczy
09-07-2021

Pieski konkurs podsumowany

Konkurs, który z okazji Dnia Psa zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, został oficjalnie zakończony. Na jego podsumowaniu, które odbyło się w czwartek 8 lipca, niektórzy laureaci pojawili się… ze swoimi pupilami.
Zabawa polegała na sfotografowaniu czworonożnych przyjaciół i zamieszczeniu zdjęcia psa z imieniem na Facebook’u. - Zainteresowanie konkursem było niespodziewanie duże. Otrzymaliśmy prawie 50 fotografii zwierzaków, w tym takich, które pochodzą z adopcji. To bardzo pocieszające, bo Dzień Psa został ustanowiony m.in. po to, by zwrócić uwagę na wszystkie czworonogi, także te, które nie mają domu. Każde zwierzę zasługuje na właściwe traktowanie i szacunek, a niestety psy często są porzucane, gdy nie radzą sobie z nimi właściciele albo gdy zwierzak się po prostu znudzi - podkreślają pomysłodawcy konkursu.

Organizatorzy wybrali pięć fotografii, za które przyznali główne nagrody. Zasłużyły na nie: "Lolcia" Luizy Maciąg z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, "Lady" Pauli Bral z Trzydnika Dużego, "Mika" Aleksandry Sikory, także z Trzydnika Dużego, "Luna" Edyty Szczuki z Rzeczycy Księżęj i "Lalusia" Agnieszki Zarzecznej z Trzydnika Małego.

Trofea dla zwycięskich piesków ufundował lekarz weterynarii Ewelina Jabłońska z Gabinetu Weterynarii w Rzeczycy Ziemiańskiej i przyjazny zwierzętom GOK w Trzydniku Dużym. Podczas czwartkowego podsumowania konkursu, pani doktor nie tylko wręczała nagrody, ale także udzielała cennych porad ich właścicielom.

Nagrody pocieszenia trafią również do pozostałych uczestników zabawy. Ci, którzy nie mogli ich odebrać w czwartek, mogą to zrobić do końca lipca. Potem karma, leki i zabawki zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt.

Zdjęcia wszystkich zwierzaków można obejrzeć na profilu trzydnickiego ośrodka kultury na Facebook’u.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: