r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Droga w Gminie
05-07-2021

Radni za absolutorium i inwestycjami

Plan dochodów Gminy Trzydnik Duży na 2020 rok wykonany w 95,09%, a wydatków - w 88,84%. Prawie wszyscy radni (13 na 14 obecnych) pozytywnie ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu i na sesji w piątek 2 lipca rada udzieliła absolutorium wójtowi Krzysztofowi Serafinowi.

- Na inwestycje wydaliśmy ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych, z których znaczną część stanowiły środki zewnętrzne. Wykorzystaliśmy je m.in. na przebudowę dróg i budowę chodników, także przy trasach powiatowych i wojewódzkich, odnawialne źródła energii, rozbudowę ośrodka kultury i modernizację jednej z remiz OSP - wylicza wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Najwięcej, bo prawie 1 milion 950 tysięcy złotych, samorząd przeznaczył na zakup i montaż 68 zestawów paneli fotowoltaicznych i 96 kolektorów słonecznych. Inwestycja była współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Korzystając m.in. z tego samego źródła gmina rozbudowała budynek miejscowego ośrodka kultury, na co w 2020 roku wydała ponad 1 milion 200 tysięcy złotych.

Podobną kwotę samorząd wykorzystał na budowę drogi Wola Trzydnicka - Agatówka, w 70% sfinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych, i ponad 900 tysięcy na modernizację remizy OSP Łychów Gościeradowski. Na to drugie zadanie gmina pozyskała pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ponadto w 2020 roku Gmina Trzydnik Duży współfinansowała zadania, realizowane wspólnie z samorządami - wojewódzkim i powiatowym. We współpracy z samorządem województwa został wybudowany prawie 1 kilometr chodnika przy drodze wojewódzkiej 855 w Węglinku, na który gmina przekazała 525 tysięcy złotych. Kolejne pół miliona samorząd gminny przeznaczył na wspólną z Powiatem Kraśnickim przebudowę 7,5 kilometra drogi Trzydnik Duży - Potoczek. Gmina przekazała również 100 tysięcy na budowę 600 metrów chodnika przy drodze powiatowej Słodków - Węglin w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Takie wspólne inwestycje drogowe będą kontynuowane. Podczas piątkowej sesji Rada Gminy Trzydnik Duży zgodziła się m.in. na przekazanie 300 tysięcy złotych na przebudowę drogi Kraśnik - Owczarnia - Rzeczyca Ziemiańska w Rzeczycy Ziemiańskiej i 83,5 tysiąca na opracowanie dokumentacji potrzebnej do budowy drogi powiatowej Urzędów - Kraśnik - Wyżnianka - Olbięcin.

Ponadto samorządowi wojewódzkiemu radni postanowili przekazać zaktualizowany kosztorys wraz z organizacją ruchu niezbędną do budowy 170 metrów chodnika przy trasie 855 Olbięcin - Stalowa Wola w Woli Trzydnickiej.
(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-radni-za-absolutorium-i-inwestycjami,25416.html?p=1

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: