r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Zdjęcie grupowe
01-06-2021

Spotkanie na stacji poetów

Zakończyła się 22 edycja Powiatowych Spotkań Poetów „Stacja poezja” w Trzydniku Dużym. Podobnie jak przed rokiem poeci z powiatu kraśnickiego przesyłali nagrania swoich utworów przez internet, ale w poniedziałek 31 maja, spotkali się również w realnym świecie, by wspólnie posłuchać autorskich wierszy.

Swoją twórczość prezentowali poeci w różnym wieku od uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej po seniorów, pochodzący z trzech gmin - Kraśnik, Zakrzówek i Trzydnik Duży. Gospodarzy reprezentowały: Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Elżbieta Bryczek z Rzeczycy Księżej, Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii i Kinga Latawiec z Trzydnika Dużego.

Poza tym na poniedziałkowe podsumowanie przyjechali - Honorata Chmiel z Majdanu Grabiny w gminie Zakrzówek oraz Agnieszka Lidia Płatek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży i Julia Skórka z Mikulina w gminie Kraśnik.

W kameralnym gronie poeci recytowali na żywo nawet po kilka utworów, nie tylko te, zgłoszony na doroczne spotkanie.

Każdy z autorów otrzymał bon do zrealizowania w księgarni i dyplom, który wręczali Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS 24
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: