r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Droga
31-05-2021

Przebudowa drogi powiatowej zakończona

Oficjalnie zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Trzydnik Duży – Potoczek. Wspólna inwestycja Powiatu Kraśnickiego i Gminy Trzydnik Duży była współfinansowana ze środków budżetu państwa.


Prace były prowadzone na odcinku o długości 7,5 kilometra na terenie gminy Trzydnik Duży do granicy z gminą Potok Wielki w powiecie janowskim. Rozpoczęły się w ubiegłym roku i w tym były kontynuowane. W piątek 28 maja odbył się oficjalny odbiór inwestycji.

Przebudowa drogi została sfinansowana ze środków Powiatu Kraśnickiego, Gminy Trzydnik Duży i Funduszu Dróg Samorządowych. To samorząd powiatowy składał wniosek o przyznanie dotacji z FDS, która została wykorzystana na pokrycie połowy kosztów. Pozostałą połowę, w równych częściach po prawie 600 tysięcy złotych, zabezpieczyły samorządy - powiatowy i gminny. Całkowity koszt robót sięgał prawie 3 milionów złotych.

Oficjalnego odbioru inwestycji dokonali kierownik budowy Mariusz Piotrowski, członek zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis, a także Karol Flis, Krzysztof Tomaszewski i Wojciech Łojek z Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku oraz wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk.

(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-przebudowa-drogi-powiatowej-zakonczona-foto,25222,1.html

 

 

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: