r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Grafika z napisem Kultura w Trzydniku Dużym
26-05-2021

Odmrażanie kultury

Na ten moment pracownicy instytucji kultury i ich goście musieli długo czekać. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa mogą wrócić do swojej normalnej działalności, choć nadal prowadzonej w reżimie sanitarnym.

"Odmrażanie kultury" rozpoczyna się m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, który ogłosił swoje plany na najbliższe miesiące.

Już w poniedziałek 31 maja odbędzie się podsumowanie Powiatowych Spotkań Poetów "Stacja Poezja", które drugi rok z rzędu odbywały się w internecie.

Dzień później jest Dzień Dziecka, dlatego GOK organizuje rodzinny konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii.

Na pierwszą niedzielę czerwca jest planowany rajd rowerowy "Miejsca znane i nieznane powiatu kraśnickiego" po gminach Trzydnik Duży i Gościeradów. Także w czerwcu ośrodek kultury zaprasza na spektakl teatralny dla najmłodszych, zajęcia ruchowe dla seniorów, dzień gier planszowych z Pracownią Orange oraz imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży na miejscowym stadionie.

W planach na lipiec trzydnicki GOK ma m.in.: zajęcia cyfrowe dla młodzieży szkolnej, spektakle w kinie plenerowym, zajęcia taneczne dla dzieci, spotkania wakacyjne z ośrodkiem kultury oraz wyjazdy do Teatru Andersena w Lublinie i do Energylandii w Zatorze.

GOK i jego partnerzy przygotowują się również do tegorocznego święta plonów. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli Dożynki Gminne 2021 odbędą się 22 sierpnia w Olbięcinie.

Organizatorzy zastrzegają, że wszystkie planowane wydarzenia będą się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Zastrzegają sobie również prawo do zmiany terminów imprez lub ich odwołania, jeśli takie będą decyzje władz państwowych czy służb sanitarnych.

Szczegółowe informacje i zapowiedzi kolejnych wydarzeń będą publikowane na bieżąco na profilu GOK w Trzydniku Dużym na Facebook’u i na stronie www.goktrzydnik.pl.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24 https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-odmrazanie-kultury,25206.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: