r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Serce - miejsce na nakrętki
22-02-2021

Nakręceni na pomaganie

Zbierając kolorowe korki można zadbać o środowisko i pomóc chorym. W gminie Trzydnik Duży stanął ogromny pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Pieniądze za nie zostaną przekazane na cel charytatywny.

To inicjatywa mieszkanek zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich w Łychowie Szlacheckim. - Ze względu na pandemię KGW mają ograniczone możliwości działania, ale to nie oznacza, że trzeba całkowicie zawiesić działalność. Dyskutowałyśmy o różnych pomysłach, ale ostatecznie zdecydowałyśmy się na serce, które wykonał mąż jednej z naszych członkiń - mówi przewodnicząca KGW w Łychowie Gościeradowskim Jolanta Zawadzka.

Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazywany na rehabilitację 10-latka, chorego na dziecięce porażenie mózgowe, który mieszka w gminie Trzydnik Duży. - Chłopiec przeszedł operację, która bardzo mu pomogła, ale nadal wymaga żmudnej rehabilitacji. Zbierając nakrętki możemy choć w taki sposób pomóc rodzinie, która podejmuje wiele inicjatyw, by zapewnić 10-latkowi jak najlepszą opiekę - dodaje Jolanta Zawadzka.

Serce na nakrętki zostało właśnie zamontowane przy Urzędzie Gminy Trzydnik Duży. To co zostanie w nim zebrane będzie przekazane do recyklingu, a pieniądze trafią na rehabilitację chłopca.

Taka pomoc nic nie kosztuje. Wystarczy przed wyrzuceniem pustej butelki odkręcić nakrętkę, a po uzbieraniu większej ilości korków, wrzucić je do "serduszka". By pomoc była skuteczna potrzebne są duże ilości nakrętek. Ich kilogram przynosi około 70 - 90 groszy. Na przykład na sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka inwalidzkiego potrzeba około 5 ton kolorowych korków.


(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nakreceni-na-pomaganie,24759.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: