r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Światłowód
16-02-2021

NOWOCZESNA SIEĆ ŚWIATŁOWODOWA NA OBSZARZE GMINY TRZYDNIK DUŻY

Na obszarze Gminy Trzydnik Duży ruszyła realizacja trzeciego etapu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) wspierającego budowę sieci światłowodowej w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były wcześniej dostępne. Do końca 2021 roku na terenie całego kraju powstanie infrastruktura światłowodowa obejmująca swoim zasięgiem ponad pół miliona gospodarstw domowych i blisko 2 tysiące jednostek oświatowych.  

Rozpoczynające się właśnie działania związane są z trzecim konkursem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Objął on 33 najtrudniejsze pod względem inwestycyjnym obszary Polski, na które we wcześniejszych naborach nie podpisano umów o dofinansowanie. Spółki FIBEE są beneficjentami konkursu na 19 obszarach. Inwestycja realizowana jest
z dotacji UE oraz środków własnych beneficjenta. Generalnym Wykonawcą odpowiedzialnym za działania związane
z projektowaniem i budową sieci światłowodowej na obszarze Gminy Trzydnik Duży jest firma: FIBEE I Sp. z o. o.

Jej przedstawiciele będą kontaktować się z mieszkańcami w celu pozyskania zgód na poprowadzenie sieci światłowodowej przez działki prywatne lub na słupach znajdujących na posesjach.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa powstanie infrastruktura światłowodowa w technologii Fiber-To-The-Home (światłowód do domu), oparta w 100% na kablach światłowodowych doprowadzanych bezpośrednio do domu lub mieszkania. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do niezawodnych usług światłowodowych (Internet, telewizja
w jakości 4K). Co więcej, budowana sieć będzie miała charakter otwarty, co oznacza, że swoje usługi, będą mogli oferować na niej różni dostawcy telekomunikacyjni.

 

Wszyscy mieszkańcy, którzy chcą sprawdzić, czy ich gospodarstwo domowe uzyska dostęp do sieci światłowodowej, proszeni są o kontakt z infolinią: 61 102 10 00. W przypadku zapytań dotyczących samej budowy, jej przebiegu oraz odtwarzania infrastruktury, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 22 247 77 01.

 

Prosimy Mieszkańców Naszej Gminy o wsparcie i pomoc w realizacji projektu, który pozwoli wyeliminować różnice w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach na terenie gminy.

 

Ikona docxInformacja, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [96.70 KB]

Ikona pdfUlotka, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.33 MB]

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: