r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Grafika WOŚP 2021
05-01-2021

GOK dla WOŚP

Po przerwie Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym wraca do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na aukcję, która odbywa się na allegro.pl, placówka wystawiła dwa obrazy, które można licytować do najbliższego czwartku.

- Ze względu na ograniczenia, związane z pandemią koronawirusa możliwości udziału w WOŚP są ograniczone, ale w tym trudnym czasie chcemy choć w taki sposób pomóc potrzebującym - mówią pomysłodawcy licytacji.

Pierwsza praca zatytułowana "Fragmenty IV", została wykonana przez Sylwię Lis-Personę na jednym z plenerów malarskich, współorganizowanych przez trzydnicki ośrodek kultury. Obraz został namalowany farbami akrylowymi i olejnymi na płótnie o wymiarach 70 x 50 centymetrów.

Wylicytować można również reprodukcję obrazu Pabla Picassa "Kobieta z kwiatem" autorstwa byłej instruktorki GOK w Trzydniku Dużym Teresy Marii Przypis. Ten obraz ma wymiary 79 x 59,5 centymetra i został wykonany na płótnie farbami akrylowymi.

Podobnie jak w poprzednich latach, w ramach WOŚP w Trzydniku Dużym są planowane także zawody sportowe, ale szczegóły będą znane w drugiej połowie miesiąca. Organizatorzy czekają bowiem na rozwój sytuacji epidemicznej i zmianę decyzji w sprawie obostrzeń, które obowiązują do 17 stycznia.

Najbliższy 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. W dotychczasowych akcjach Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1 miliard 3 milionów złotych, kupując około 65 tysięcy 200 urządzeń.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gok-dla-wosp,24540.html?p=1

 

Obraz

Obraz

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: