r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Budynek
29-12-2020

GOK większy, ładniejszy i bardziej funkcjonalny

Zakończyła się rozbudowa siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Prace trwały kilka miesięcy, a kosztowały ponad 1 milion 180 tysięcy złotych. Większość tej kwoty stanowią środki unijne.

Do istniejącej wcześniej siedziby GOK dobudowano część o powierzchni użytkowej ponad 270 metrów kwadratowych. Wewnątrz została rozbudowana sala widowiskowa, powstały nowe sanitariaty, w tym te przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, założono centralne ogrzewanie oraz sieć wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Przy dobudowanej części znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych, cały budynek ośrodka kultury ma nową elewację, a do podgrzewania wody i produkcji energii elektrycznej zostały zamontowane kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne.

- Oprócz dużej sali widowiskowej będziemy mieć teraz jeszcze dwie inne sale, co znacznie ułatwi nam pracę. Do tej pory, gdy organizowaliśmy większe wydarzenia, część tradycyjnych zajęć stacjonarnych trzeba było odwoływać, właśnie ze względu na brak miejsca. Teraz nie będzie takiej konieczności - cieszy się dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin podkreśla, że w ramach tego samego projektu ośrodek kultury zostanie doposażony m.in. w nagłośnienie, mobilną scenę, meble i sprzęt komputerowy.

To pierwsze z kilku zadań, które miejscowy samorząd zrealizuje w ramach programu rewitalizacji. W planach jest jeszcze m.in. budowa siłowni zewnętrznych przy trzydnickim stadionie i w centrum Olbięcina. W tym drugim miejscu powstanie również plac zabaw, jego otoczenie zostanie oświetlone a ogrodzenie wyremontowane. Te prace, podobnie jak zakup wyposażenia dla GOK, są planowane na 2021 rok.

Do 85 procent kosztów netto tej inwestycji samorząd otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, kolejne 10 procent z funduszy krajowych, a resztę ma zapewnić z własnego budżetu.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS 24
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gok-wiekszy-ladniejszy-i-bardziej-funkcjonalny-foto,24510,1.html
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: