r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Budynek Świetlicy
22-12-2020

Świetlica w Łychowie przebudowana

Na bazie siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Łychowie Gościeradowskim powstaje świetlica wiejska z prawdziwego zdarzenia. Prace remontowo-budowlane właśnie się zakończyły, a w przyszłym roku nowy obiekt zostanie wyposażony. Gmina Trzydnik Duży pokryje tylko część kosztów, ponieważ na resztę pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej.

Pochodzący z lat 50. minionego wieku budynek OSP w Łychowie Gościeradowskim został rozbudowany, ma nowy dach, okna i drzwi, docieplone ściany i nową elewację, a także wszystkie instalacje - wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną. - Do dawnej remizy została dobudowana część z łazienkami, a w całym obiekcie zostało założone centralne ogrzewanie, którego wcześniej nie było. Ponadto jest nowy dojazd z placem manewrowym i miejscami parkingowymi - wylicza wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Wszystko kosztowało około 850 tysięcy złotych. Na realizację całego projektu, w tym zakup wyposażenia, trzydnicki samorząd otrzyma 500 tysięcy złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oprócz robót remontowo-budowlanych unijne środki mają być wykorzystane na zakup m.in. mebli i sprzętu do sali komputerowej i widowiskowej oraz kuchni. Realizacja tej części projektu jest planowana na 2021 rok.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-swietlica-w-lychowie-przebudowana-foto,24486,1.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: