r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Rowerem po miejscach znanych i nieznanych
21-09-2020

Rowerem po miejscach znanych i nieznanych

Propozycja zwiedzania gminy Trzydnik Duży na rowerach okazała się trafionym pomysłem. W sobotę 19 września na starcie rajdu pod hasłem „Miejsca znane i nieznane” stanęło ponad 100 cyklistów.

Na wyprawę wybrali się mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, w tym przedstawiciele władz samorządowych - wójt Krzysztof Serafin i radni z przewodniczącym rady gminy Ryszardem Serafinem, księża z trzydnickich parafii oraz grupa podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku z opiekunami.

Każdy z uczestników sam wybierał trasę, którą chciał przejechać. Wspólny start odbył się na trzydnickim "Orliku", a meta była wyznaczona przy remizie OSP w Rzeczycy Księżej. Na starcie uczestnicy rajdu otrzymali okolicznościowe koszulki, zaś na mecie - folder z opisem miejsc, które znalazły się na trasie przejazdu. Ta wiodła przez: Łychów Gościeradowski, Owczarnię, Rzeczycą Księżą, Rzeczycę Ziemiańską, Wolę Trzydnicką, Węglin, Olbięcin i Agatówkę.

 

Prawie wszyscy uczestnicy zrobili sobie selfie przy co najmniej ośmiu obiektach w minimum pięciu miejscowościach, spełniając w ten sposób zapis regulaminu, uprawniający do udziału w losowaniu nagrody głównej i innych trofeów.

Szczęśliwą właścicielką roweru została Urszula Karczmarska z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Pozostali uczestnicy rajdu otrzymali kaski, liczniki rowerowe, plecaki i inne akcesoria rowerowe. W związku z tym, że wyprawa została zorganizowana także z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, na mecie zainteresowani mogli wykazać się wiedzą na temat historycznej wiktorii z 1920 roku.

Trofea wręczali m.in. patroni honorowi wyprawy - poseł Kazimierz Choma i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wójt Krzysztof Serafin, radna sejmiku wojewódzkiego Anna Baluch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie Jan Wojtaszek, wiceprzewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Teresa Zawadzka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis, który odczytał list od starosty Andrzeja Rolli.

Organizatorzy rajdu już planują kolejną wyprawę, a za pomoc w przygotowaniu sobotniej eskapady dziękują sponsorom: "Wod-Bud" z Kraśnika, "AKPOL" z Rzeczycy Ziemiańskiej, WORD z Lublina i GKRPA w Trzydniku Dużym oraz dyrektorowi biura poselskiego Kazimierza Chomy - Michałowi Stawiarskiemu i radnemu Rady Gminy Trzydnik Duży Ryszardowi Doleckiemu. Słowa uznania należą się również - za przygotowanie poczęstunku - Barbarze Widarskiej ze świetlicy i Monice Latek z filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzeczycy Księżej oraz paniom z sołectwa Rzeczyca Księża z sołtysem Grzegorzem Radwanem. Ponadto potrawy z grilla serwowali strażacy z Rzeczycy Księżej z prezesem miejscowej OSP Wojciechem Nawrockim, którzy przygotowali dla dzieci pływanie na pontonie.

 

IAS 24: 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-rowerem-po-miejscach-znanych-i-nieznanych-foto,24041.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: