r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

23-07-2020

"Zielona energia" na wyciągnięcie ręki

W gminie Trzydnik Duży rozpoczął się montaż urządzeń, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zakup i instalacja ogniw fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych są współfinansowane z pieniędzy unijnych.
Na razie są montowane panele fotowoltaiczne. Firma, która się tym zajmuje, wykonała już około połowy prac. Łącznie ma zainstalować 68 zestawów.
 
W ramach tego samego projektu w gminie Trzydnik Duży zostanie także zamontowanych 96 zestawów kolektorów słonecznych. Pierwsze pojawią się we wrześniu, a wszystkie powinny być zainstalowane w ciągu kolejnych 2 - 3 tygodni.
Mieszkańcy gminy, którzy wcześniej nie byli zainteresowani udziałem w tym projekcie, a zmienili zdanie, mogą jeszcze skorzystać z unijnej dotacji. Na właścicieli czeka kilka dużych, czteropanelowych zestawów popularnych solarów, zalecanych do nieruchomości zamieszkałych przez co najmniej 5 - 6 osób.
 
Chętni mogą się zgłaszać do urzędu gminy. Szczegółowe informacje uzyskają także telefonicznie pod numerem: 15 873 18 79 wewnętrzny 328.
 
Realizacja całego projektu będzie kosztować prawie 2 miliony złotych, z czego do 85 procent kosztów netto może stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: