r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

21-07-2020

Międzynarodowa inwazja gigantów

Młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą pojechać do Lublina, by obejrzeć wystawę największych i najpiękniejszych budowli z całego świata, wykonanych z... klocków Lego. Wycieczka, organizowana przez miejscowy ośrodek kultury, jest planowana na 5 sierpnia, ale zapisy chętnych rozpoczną się już w najbliższą środę 15 lipca.
Międzynarodową ekspozycję "Inwazja Gigantów" tworzą przede wszystkim premierowe modele obiektów, w tym największa na świecie Katedra Notre Dame. Zaprezentowana po raz pierwszy w styczniu tego roku budowla z klocków, wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, ma 378 centymetrów długości, 143 centymetry szerokości i 272 centymetry wysokości razem z iglicą.
 
Oprócz największego na świecie obiektu z klocków na wystawie można podziwiać również: naturalnych rozmiarów gwiazdy estrady i sportu, takich jak Freddie Mercury czy Robert Lewandowski, pojazd Batmana w skali 1:1 i bohaterów ulubionych bajek oraz wiele innych eksponatów.
W planie wyprawy do Lublina, którą organizuje trzydnicki GOK, są również wizyta w Fun Parku, oglądanie wystawy obrazów 3D oraz spacer po Starym Mieście.
 
Propozycja jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych od 15 do 31 lipca
Koszt wycieczki to 70 złotych, a szczegółowych informacji udzielają i przyjmują zapisy pracownicy ośrodka kultury. Można się z nimi w tej sprawie kontaktować telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. Na stronie: www.goktrzydnik.com.pl i profilu placówki na Facebook'u są również do pobrania deklaracje dla rodziców, którzy muszą wyrazić zgodę do wyjazd swoich dzieci do stolicy regionu.
 
Autorzy pomysłu zapewniają, że wycieczka jest organizowana zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, związanymi z pandemią koronawirusa.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: