r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Umowy niezbędne do montażu OZE
18-06-2020

Umowy niezbędne do montażu OZE

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, ale jeszcze nie podpisali umów w tej sprawie, powinni jak najszybciej zgłosić się do urzędu.
Właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali udział w projekcie, muszą również opłacić wkład własny, ponieważ dopiero zamknięcie procedury formalnej pozwoli na rozpoczęcie robót.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w gminie Trzydnik Duży ma być zamontowanych 96 zestawów kolektorów słonecznych i 68 instalacji fotowoltaicznych. Na razie jest około połowy umów na solary i prawie ¾ na fotowoltaikę. Pierwsze instalacje mają być montowane w lipcu, a szczegółowy harmonogram robót powinien być opracowany do końca czerwca.
 
Wysokość wkładu własnego zależy od rodzaju i mocy instalacji (solary lub fotowoltaika) oraz miejsca montażu (budynek lub grunt). W przypadku solarów są to kwoty od ponad 2532 złotych do około 2966. Z kolei za ogniwa fotowoltaiczne trzeba wpłacić od prawie 3100 do prawie 3955 złotych.

Warunkiem zawarcia umowy przez właściciela posesji jest brak jakichkolwiek zaległości wobec gminy, w tym z tytułu podatków bądź opłat za wodę i odbiór odpadów.

Konto do wpłat ma numer: 63 8717 1080 2006 6000 0723 0011. W danych odbiorcy należy wpisać - Gmina Trzydnik Duży, Trzydnik Duży 59A, a w tytule wpłaty - "solary" lub "fotowoltaika".
W przypadku przelewu dokonanego z konta osoby, która nie bierze udziału w projekcie, w tytule operacji należy podać dane właściciela posesji, na której mają być montowane OZE.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej gminy w zakładce "odnawialne źródła energii" albo uzyskać telefonicznie w urzędzie pod numerem: 15 873 18 79 wewnętrzny 328.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna