r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

18-06-2020

Podziękowania za dobro

Dobrych ludzi nikt nie zapomina! – Te słowa starożytnej greckiej poetki Safony mogą być trafnym podsumowaniem akcji „Uszyj maseczkę”, która odbyła się w gminie Trzydnik Duży. Przez ponad miesiąc miejscowe krawcowe uszyły ponad 5 tysięcy maseczek, a w środę 17 czerwca odebrały podziękowania za pomoc potrzebującym.
Pamiątkowe grawery, podziękowania, kwiaty i słodkie upominki wręczał wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, który zainicjował akcję razem z sekretarzem Tomaszem Mularczykiem.
 
Szyjący pracowali od 16 kwietnia do 26 maja, często odkładając na bok swoje domowe obowiązki, by zaopatrzyć mieszkańców całej gminy w środki zabezpieczające przed zakażeniem koronawirusem. Efektem pracy kilkudziesięciu osób było ponad 5 tysięcy maseczek, uszytych z kilku tysięcy metrów materiału oraz niezliczonych ilości nici i gumek.
 
Największą grupę wśród krawcowych stanowiły członkinie kół gospodyń wiejskich w Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Księżej, Łychowie Szlacheckim, Rzeczycy Ziemiańskiej, Liśniku Małym, Woli Trzydnickiej, Węglinie i Olbięcinie. Szyli również indywidualni mieszkańcy gminy i pracownicy ośrodka kultury. Dowożeniem materiału i akcesoriów oraz odbiorem maseczek zajęła się koordynatorka akcji - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota. Z kolei o ich dystrybucję zadbali druhowie z 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którymi kierował Ryszard Ziarno z urzędu gminy. Pracownicy urzędu zajmowali się również pakowaniem maseczek, by jak najszybciej zostały przekazane do potrzebujących.
 
Pierwsze maseczki w drugiej połowie kwietnia dotarły do Agatówki i Dąbrowy, natomiast ostatnie pod koniec maja odebrali mieszkańcy Trzydnik Małego i Trzydnika Dużego Kolonii.
Oprócz mieszkańców, którzy otrzymali maseczki na podstawie liczby osób wpisanych do deklaracji śmieciowych, z efektów wspólnej akcji skorzystali pracownicy miejscowej poczty i urzędu gminy.
 
Pracę członkiń KGW koordynowały przewodniczące kół - Patrycja Bąk z Liśnika Małego, Emilia Rodacka z Łychowa Gościeradowskiego, Małgorzata Olszówka z Woli Trzydnickiej i Agnieszka Szot z Łychowa Szlacheckiego.
 
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: