r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Dzień Praw Człowieka i finał Roku Korczaka
10-12-2012

Dzień Praw Człowieka i finał Roku Korczaka

Z okazji, przypadającego dzisiaj Dnia Praw Człowieka i kończącego się Roku Janusza Korczaka, uczniowie najstarszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej z Olbięcina wzięli udział w nietypowej lekcji, która w poniedziałek 10 grudnia odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.
Spotkanie przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Wolanin z PG i Izabeli Karwat, która uczy języka polskiego także w PSP w Olbięcinie.

Lekcja była oparta na dwóch utworach Janusza Korczaka, "Legendzie o pieśni" i "Królu Maciusiu Pierwszym". Gimnazjaliści przygotowali zarówno prezentacje na temat życia i twórczości Janusza Korczaka, jak też zadania dla swoich słuchaczy.

Oprócz nich aktywny udział w zajęciach wzięli dyrektorzy: Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Biała, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie Krystyna Maciąg oraz PG w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin.
Uzupełnieniem wiadomości o wielkim człowieku, lekarzu, pedagogu, pisarzu i publicyście była prezentacja fragmentów filmu pod tytułem "Korczak" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Wolontariusze przygotowali również słodką niespodziankę dla uczestników poniedziałkowego spotkania... gofry.

O kończących się obchodach Roku Janusza Korczaka przypomina otwarta wystawa z cytatami zasłużonego działacza społecznego, którą Gminny Ośrodek Kultury przygotował razem z biurem Rzecznika Praw Dziecka. Ekspozycję można oglądać w trzydnickim GOK-u do końca roku.
 
Zródło: www.trzydnik.ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: