r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Uczniowski finał Roku Korczaka
08-12-2012

IAS 24: Uczniowski finał Roku Korczaka

Nietypowe zakończenie obchodów Roku Janusza Korczaka przygotowują uczniowie Publicznego Gimnazjum z Trzydnika Dużego. W najbliższy poniedziałek 10 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury poprowadzą lekcję dla swoich młodszych kolegów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Olbięcina.
Spotkanie przeznaczone dla uczniów najstarszych klas szkoły w Olbięcinie będzie oparte na dwóch utworach Janusza Korczaka, "Legendzie o pieśni" i "Królu Maciusiu Pierwszym". - Gimnazjaliści przygotowują nie tylko prezentacje na temat życia i twórczości Janusza Korczaka, ale także konkretne zadania dla swoich słuchaczy, by zmotywować ich do aktywnego udziału w lekcji - mówią Izabela Karwat i Agnieszka Wolanin, nauczycielki z trzydnickiego gimnazjum, które są autorkami pomysłu. 

Organizatorzy mają nadzieje, że jednym z elementów spotkania będzie prezentacja fragmentów biograficznego filmu "Korczak" Andrzeja Wajdy z Wojciechem Pszoniakiem w roli głównej. 

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa z cytatami Janusza Korczaka, którą Gminny Ośrodek Kultury przygotowuje we współpracy z biurem Rzecznika Praw Dziecka, które jest krajowym koordynatorem obchodów. 
 
Zródło: www.trzydnik.ias24.eu
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: