r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Urząd Gminy w Trzydniku Dużym - Fundacja Ronalda McDonalda dziękuje za pomoc!
07-12-2012

Urząd Gminy w Trzydniku Dużym - Fundacja Ronalda McDonalda dziękuje za pomoc!

Od czwartku do soboty 26-29 września br. trwały ultrasonograficzne badania przesiewowe dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Wspólna akcja Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Fundacji Ronalda McDonalda odbyła się już po raz trzeci na terenie powiatu kraśnickiego w ramach kampanii społecznej na rzecz postępu w onkologii dziecięcej "NIE nowotworom u dzieci" .

Zaplanowano przebadanie o koło 210 dzieci. Badania miały na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości , także tych o podłożu onkologicznym.

U każdego dziecka wykonywane były pełne badania ultrasonograficzne jamy brzusznej oraz narządów w obrębie miednicy mniejszej i szyi. Badania wykonywane były przez trzy dni , w specjalnym ambulansie medycznym przy Kościele p.w. św. Józefa Robotnika w Kraśniku.

Gmina Trzydnik Duży włączyła się do akcji poprzez udzielenie dotacji w wysokości 1000 zł. W ramach tej kwoty przebadanych zostało 18 dzieci z terenu naszej gminy w wieku 5-6 lat. Koszt przebadania l dziecka wyniósł ok. 60 zł.

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: