r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Angielska wyprawa gimnazjalistów
20-11-2012

IAS 24: Angielska wyprawa gimnazjalistów

Przedstawiciele Publicznego Gimnazjum z Trzydnika Dużego wrócili z pierwszej wizyty, zorganizowanej w ramach międzynarodowego programu „Comenius” pod hasłem "Sports Opportunities Unite Lives". Razem z partnerami z Francji, Belgii i Norwegii przez kilka dni byli w angielskim Slough pod Londynem.
Wizytę rozpoczęło zapoznanie się z uczniami, którzy przyjmowali koleżanki i kolegów z zagranicy w swoich domach. 

Następnego dnia odbyło się oficjalne powitanie. Goście zwiedzili też szkołę, która ma stuletnią tradycję. - To co zobaczyliśmy naprawdę robiło wrażenie. Placówka, w której gościliśmy jest zdecydowanie większa od naszej i znakomicie wyposażona - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową koordynatorka "Comeniusa" w trzydnickim gimnazjum Anna Skrzypek. Przedstawiciele szkół, uczestniczących w projekcie, pracowali nad ankietami, dotyczącymi zdrowego stylu życia, który jest jednym z głównych założeń "Comeniusa".
Przedstawiciele szkół, uczestniczących w projekcie, pracowali nad ankietami, dotyczącymi zdrowego stylu życia, który jest jednym z głównych założeń "Comeniusa".

Na zakończenie wszyscy przygotowywali jedno z najbardziej popularnych w Anglii dań - rybę z frytkami, oczywiście w wersji niskokalorycznej. Po południu uczniowie poznali podstawowe zasady, a potem razem z partnerami projektu trenowali grę w rugby.

Kolejny dzień wizyty był przeznaczony na poznawanie historii i szczegółowych reguł gry w rugby. Zajęcia odbywały się m.in. w Muzeum Rugby na Twickenham Stadium. Goście podziwiali eksponaty i stadionowe loże, które często zajmują celebryci lub nawet członkowie rodziny królewskiej. Podczas warsztatów wcielali się również w role trenerów, tworząc na przykład program ćwiczeń dla konkretnych typów zawodników, skrzydłowych, środkowych czy młynarzy. 

Następnym etapem pobytu było zwiedzanie obiektu olimpijskiego w Dorney Lake, gdzie znajduje się jezioro, które kilka miesięcy temu było areną zmagań olimpijskich wioślarzy. Uczniowie trenowali wioślarstwo pod okiem wykwalifikowanego trenera. Gospodarze zorganizowali nawet mini zawody sportowe, ale, jak podkreślają wszyscy uczestnicy, nie chodziło o wynik, lecz o dobrą zabawę i poznanie mało popularnej dyscypliny sportowej. 

Gospodarze zorganizowali nawet mini zawody sportowe, ale, jak podkreślają wszyscy uczestnicy, nie chodziło o wynik, lecz o dobrą zabawę i poznanie mało popularnej dyscypliny sportowej. Kolejnym punktem programu tego dnia była wizyta w Windsorze, a wieczorem, gra w kręgle.

Ostatni dzień trzydnicka delegacja wykorzystała na poznanie stolicy Wielkiej Brytanii z najważniejszymi jej zabytkami oraz szlifowanie języka podczas rozmów ze swoimi angielskimi rówieśnikami. 

Wizyta w Anglii była pierwszym etapem "Comeniusa", który będzie realizowany przez dwa lata. Został on stworzony po to aby przybliżyć uczniom zasady zdrowego stylu życia, ale także po to by rozwijać wśród młodzieży i nauczycieli wiedzę o różnych kulturach, zachęcać do nauki nowożytnych języków europejskich oraz pomagać młodym ludziom w zdobyciu umiejętności, dzięki którym mogą się rozwijać, a w przyszłości znaleźć dobrą pracę.

W marcu przyszłego roku delegacje szkół-partnerów projektu, będą poznawać francuskie Lille. 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: