r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Wiejscy artyści z nagrodami
19-11-2012

IAS 24: Wiejscy artyści z nagrodami

Ponad 200 artystów zaprezentowało się podczas 11 Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, w miniony weekend wystąpiło 21 zespołów śpiewaczych, kapel i zespołów teatralno-obrzędowych.

Najwyższe uznanie jury zdobyło pięć zespołów śpiewaczych, trzy kapele i jeden zespół teatralny.


W pierwszej kategorii jury doceniło występy zespołów: "Sulowiacy" z Sulowa, "Och Baby" z Zakrzówka, "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcza, "Vox Celestis" z Urzędowa oraz Zespołu Artystycznego "Borowiacy" z Borowa.

Wśród kapel najlepsze oceny jurorów zebrały kapele ludowe z Trzydnika Dużego i z Gościeradowa oraz Kapela "Janka" z Urzędowa.

W kategorii zespołów teatralnych najlepszy okazał się Zespół "Świteź" ze świetlicy wiejskiej w Węglinie.


Pozostałych 12 wykonawców odebrało nagrody za udział w przeglądzie. Otrzymali je: zespoły śpiewacze z Dzierzkowic Zastawia i Szastarki, zespoły kół gospodyń wiejskich z Trzydnika Dużego, Rzeczycy Księżej, Węglina i Woli Trzydnickiej, Zespół "Pogodna Jesień" z Kraśnika, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Blinowianki" z Blinowa, Zespół Ludowy z Księżomierza, Zespół Kabaretowo-Śpiewaczy "Suchynianki" z Suchyni, a także Zespół "Kowalanki" z Kowalina oraz Kapela "Bolka" z Polichny.

Na szczególne słowa uznania ze strony jurorów zasłużył zespół "Świteź" z Węglina za widowisko "Noc Kupały" oraz "Och Baby" z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, który po raz pierwszy wystąpił na trzydnickim przeglądzie. 


Występy wiejskich artystów oceniali: pedagog i muzyk Urszula Olszówka, pedagog i członek Chóru Kameralnego "Canticum Canticorum" Renata Góreczna oraz inspektor wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Andrzej Gotner.


Wśród gości tegorocznej imprezy, którą otworzył Przewodniczący Rady Gminy Trzydnik Duży Marek Kosikowski, byli przedstawiciele węgierskiego miasta Puspokladany, które jest partnerem Powiatu Kraśnickiego. Na pamiątkę tego spotkania zagraniczni goście otrzymali od dyrektor trzydnickiego GOK-u Ewy Soboty obraz, namalowany podczas jednego z plenerów malarskich odbywających się na ziemi trzydnickiej.

Podczas przeglądu publiczność mogła też obejrzeć wystawę "Wnukowie i Dziadkowie - Międzypokoleniowa Magia", przygotowaną z okazji Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: