r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Mammografia za darmo na miejscu
16-11-2012

IAS 24: Mammografia za darmo na miejscu

Mieszkanki gminy Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim mają kolejną okazję skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych.

Zainteresowanie poprzednią akcją, która odbyła się przed dwoma miesiącami, było tak duże, że lista kobiet, które chciały skorzystać z badań została zamknięta kilka dni przed przyjazdem mammobusu.

Najbliższe badania odbędą się w poniedziałek 19 listopada między 9.00 a 17.00. - W tym czasie jesteśmy w stanie przyjąć ponad 90 pacjentek, a na razie chętnych jest o połowę mniej - mówią Informacyjnej Agencji Samorządowej organizatorzy akcji. Dlatego zachęcają kolejne panie do skorzystania z tej oferty.

Propozycja jest kierowana do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonywały takich badań przez ostatnie 2 lata. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i, jeśli posiadają, wyniki poprzednich mammografii.


Badania są bezpłatne, ponieważ Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Panie nie objęte programem mogą wykonać badanie odpłatnie, ale muszą mieć skierowanie od lekarza dowolnej specjalności. 

Rejestracja chętnych odbywa się w dni robocze między 8.00 a 20.00 oraz w soboty i niedziele od 9.00 do 18.00, telefonicznie pod numerami: 58 666 2 444 lub 801 080 007 albo za pośrednictwem strony internetowej: www.fado.pl.

Lekarze przypominają, że rak w porę wykryty jest całkowicie wyleczalny, a mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Specjaliści uspokajają, że jest ona bezpieczna i wykonywana przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Finansowane przez NFZ badania są prowadzone przez Centrum Usług Medycznych "Fado" z Gdyni.

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: