r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Rocznicowe obchody w ośrodku kultury
12-11-2012

IAS 24: Rocznicowe obchody w ośrodku kultury

Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny, koncert utworów patriotycznych, a także turniej warcabowo-szachowy i podsumowanie konkursu plastycznego złożyły się na obchody 94. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim.

Zanim w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, do rywalizacji przystąpili uczestnicy niepodległościowego turnieju warcabowo-szachowego. W tym roku w zawodach wzięło udział 29 mieszkańców z: Rzeczycy Ziemiańskiej, Budek, Rzeczycy Księżej, Węglina, Trzydnika Dużego, Zielonki, Trzydnika Małego i Węglinka, a także spoza gminy Trzydnik Duży, którzy przyjechali ze Zdziechowic w gminie Zaklików i Mikulina w gminie Kraśnik. 


Turniej warcabowy wśród dzieci wygrał Kamil Nowak przed Piotrem Horbaczewskim i Marcelem Pizoniem. W kategorii młodzieżowej zwyciężył Przemysław Oczak, drugie miejsce zajął Radosław Dudek, a trzeci był Karol Miśkiewicz. Spośród dorosłych zawodników najlepszy okazał się Maciej Zachariasz, a na kolejnych pozycjach uplasowali się Zofia Paś i Krzysztof Wysocki. Zwycięzcą zawodów szachowych został Piotr Pizoń, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Krystiana Okonia i Oskara Środulskiego. 


W części oficjalnej uroczystości, otwartej przez wójta Franciszka Kwietnia, ze specjalnym montażem słowno-muzycznym pod hasłem "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." wystąpili uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, którzy zaprezentowali m.in. piosenki z repertuaru Jana Pietrzaka i Marka Grechuty, wiersze oraz referat pod tytułem "Droga do niepodległości". Występy uzupełnił koncert utworów patriotycznych i standardów muzyki rozrywkowej, które zagrała Orkiestra Dęta z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie z kapelmistrzem Stefanem Nóżką. 


Niedzielne spotkanie było połączone z podsumowaniem konkursu plastycznego pod hasłem "Wnukowie i Dziadkowie - Międzypokoleniowa Magia", adresowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim około 50 propozycji, które nawiązywały do obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.


Spośród prac najmłodszych jurorom najbardziej spodobały się propozycje przedstawicieli ZPPO w Olbięcinie. W grupie cztero- i pięciolatków pierwsze miejsce jury przyznało Szymonowi Serafinowi, drugie Anicie Tryce, a trzecie Małgorzacie Pluder. Wśród "zerówkowiczów" laureatami zostali: Kinga Kościesza, Przemysław Biss i Weronika Krajewska.

W kategorii uczniów klas I - III szkół podstawowych na pierwsze miejsce, zdaniem jurorów, zasłużył Oskar Antosiewicz z ZPPO w Olbięcinie, zaś na drugie Aleksandra Serwatka z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej. 


Spośród autorów prac z klas IV - VI wszystkie nagrody trafiły do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej. Otrzymali je Łukasz Nawrocki, Elżbieta Ziółkowska i Julia Jarosz. 

Puchary, nagrody książkowe i dyplomy dla najlepszych zawodników turnieju warcabowo-szachowego i międzypokoleniowego konkursu plastycznego wręczali wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień i jego zastępca Dariusz Maciąg oraz przewodniczący Rady Gminy Marek Kosikowski. 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: