r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Recytatorzy nominowani
09-11-2012

IAS 24: Recytatorzy nominowani

Wykonawcy z Annopola, Bobów Kolonii, Księżomierza, Trzydnika Dużego i Urzędowa będą reprezentować powiat kraśnicki w wojewódzkim finale 16 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat w krzywym zwierciadle – w poszukiwaniu dystansu i rozumu”.

Jury eliminacji powiatowych, które w piątek 9 listopada odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, postanowiło, że w kolejnym etapie konkursu weźmie udział 6 spośród 45 recytatorów, którzy uczestniczyli w eliminacjach.


Będą to : Natalia Słotwińska z drugiej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii, Róża Likos z piątej klasy i Gabriela Ufniarz z szóstej klasy Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, Daria Suchora z pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Zbigniew Mikita z trzeciej klasy Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu oraz Kinga Wośko z trzeciej klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie.


Dobry występ nominowanych recytatorów to również sukces, współpracujących z nimi opiekunów: Małgorzaty Kowalczyk, Justyny Wolszczakowskiej, Anna Suduł, Lucyny Król-Niedziałek oraz Anny Buławy.

Podczas piątkowych eliminacji jurorzy przyznali też 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Łucja Łyszczarz z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Aleksandra Surdacka z ZSO w Urzędowie, Angelika Kawiecka z MZS w Annopolu oraz Kinga Szymańska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej.


Członkowie jury, w którym zasiedli: pedagog, instruktor teatralny, teatrolog Katarzyna Serwacka, pedagog, bibliotekarka Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, z zadowoleniem przyjęli młodych recytatorów, którzy wystąpili w konkursie po raz pierwszy. 


Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: