r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Konkurs jesiennych recytatorów
08-11-2012

IAS 24: Konkurs jesiennych recytatorów

Takiego zainteresowania Jesiennym Konkursem Recytatorskim w powiecie kraśnickim dawno nie było. Udział w tegorocznych eliminacjach, które odbędą się w piątek 9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, zapowiedziało aż 46 wykonaw ców, czyli prawie dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Otwarte dla publiczności prezentacje pod hasłem "Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu" rozpoczną się o 9.00


Wystąpią w nich reprezentanci m.in. gmin: Annopol, Gościeradów, Kraśnik, Urzędów i Trzydnik Duży. To miłośnicy poezji i prozy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także studenci i osoby dorosłe. 

Mottem tegorocznych prezentacji będą słowa Ignacego Krasickiego: "I śmiech niekiedy może być nauką. Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa". - Oprócz tego autora, recytatorzy zaprezentują także utwory m.in. Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy czy Wandy Chotomskiej - wylicza dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury Ewa Sobota. 

Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór satyryczny, prozatorski lub wiersz. Będą je oceniać: pedagog, instruktor teatralny, teatrolog Katarzyna Serwacka, pedagog, bibliotekarka Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 

Najlepsi wykonawcy będą reprezentować powiat kraśnicki w eliminacjach wojewódzkich, które pod koniec listopada odbędą się w Lublinie.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: