r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Wielopokoleniowe Święto Niepodległości
06-11-2012

IAS 24: Wielopokoleniowe Święto Niepodległości

Wielopokoleniowy charakter będą mieć tegoroczne obchody 11 listopada w Trzydniku Dużym.

Spotkanie z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury, będzie połączone z podsumowaniem konkursu plastycznego pod hasłem "Wnukowie i Dziadkowie - Międzypokoleniowa Magia",.

Zanim rozpocznie się główna część uroczystości, do rywalizacji przystąpią uczestnicy niepodległościowego turnieju warcabowo-szachowego. Zapisy chętnych będą przyjmowane o 12.45, a pierwsze partie zostaną rozegrane kwadrans później. Najlepsi uczestnicy otrzymają puchary i inne nagrody, ufundowane przez władze gminne.

O 16.00 ze specjalnym montażem słowno-muzycznym pod hasłem "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." wystąpią uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, a po nich koncert utworów patriotycznych zagra Orkiestra Dęta z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie


Niedzielne obchody zakończy wręczenie nagród w międzypokoleniowym konkursie plastycznym. Uczestniczyło w nim około 50 propozycji, nadesłanych przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. 

Technika wykonania propozycji nie była ściśle określona, ale temat każdej z nich musiał nawiązywać do celów konkursu. Były to m.in.: zachęcanie dzieci do pomagania osobom starszym oraz korzystanie z ich wiedzy i doświadczenia życiowego, przybliżenie im nowinek technologicznych i cywilizacyjnych współczesnego świata, a także przełamywanie stereotypów, związanych z aktywnością osób starszych oraz promocja Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Jury już oceniło prace, ale swój werdykt ogłosi podczas oficjalnego podsumowania, połączonego z otwarciem pokonkursowej wystawy.

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: