r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Powstaje centrum sportowo-rekreacyjne
02-11-2012

IAS 24: Powstaje centrum sportowo-rekreacyjne

W Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim zakończył się pierwszy etap budowy Centrum Organizacji Imprez Sportowych i Społeczno-Kulturalnych.

Przy miejscowym "Orliku" powstaje pełnowymiarowe boisko oraz miejsca na zawody lekkoatletyczne i wydarzenia sportowe. 


Na razie samorząd wykonał trawiaste boisko o wymiarach 105 x 68 metrów z piłkochwytami, okalane czterotorową bieżnią ziemną z ceglaną nawierzchnią. Gotowa jest także droga dojazdowa i część utwardzona placu wystawienniczego.


Na przyszły rok gmina planuje wykonanie wiat dla zawodników, trybuny na 50 miejsc, oświetlenie i ogrodzenie centrum oraz dokończenie utwardzania otoczenia.


Dotychczasowe prace kosztowały ponad 510 tysięcy złotych, które będą pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu, kasy unijnej oraz budżetu gminy. Z Funduszu Rozwoju Sportu samorząd otrzyma 500 tysięcy złotych, z czego w tym roku zamierza wykorzystać około 240 tysięcy. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej gmina pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ponad 170 tysięcy, które wykorzysta w tym i przyszłym roku. 


- Dotacje z obydwu źródeł na ten rok powinny wystarczyć na pokrycie ponad połowy kosztów wykonanych robót. Reszta będzie pochodzić z naszych środków - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 


W związku z tym, że centrum powstaje przy miejscowym gimnazjum i w bezpośrednim sąsiedztwie "Orlika", nowy obiekt będzie mieć zapewnione zaplecze sanitarne i szatnie.


Wprawdzie nowe boisko jest już gotowe, ale trwa jeszcze pielęgnacja posianej właśnie trawy. By zapewnić murawie długoletnie i właściwe użytkowanie, pierwszy mecz jest planowany dopiero na maj lub czerwiec przyszłego roku.


Centrum Organizacji Imprez Sportowych i Społeczno-Kulturalnych w przyszłości ma służyć piłkarzom z miejscowej drużyny "Płomień" Trzydnik Duży, a także organizatorom zawodów sportowych, imprez plenerowych i uroczystości. (fot. UG Trzydnik Duży)
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: