r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Festiwalowe dożynki rockowe
19-08-2012

IAS 24: Festiwalowe dożynki rockowe

Zespół "Wanda i Banda" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek Gminy Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim. Takie przeboje jak "Nie będę Julią", "Kochaj mnie miły", "Hi-Fi" czy "Fabryka marzeń" zabrzmią podczas festynu na plenerowej scenie w Węglinie w niedzielę 26 sierpnia.

Trzydnickie święto plonów rozpocznie się dzień wcześniej, gdy na boisku przy remizie OSP w Węglinie odbędzie się impreza integracyjna pod hasłem "Festiwal wsi". Wezmą w nim udział reprezentacje poszczególnych miejscowości w gminie Trzydnik Duży, które będą rywalizować w trzech kategoriach: zawodach sportowo-rekreacyjnych, występach scenicznych i prezentacjach promocyjnych. Wśród konkurencji sportowych są: nawlekanie igły, rzut ziemniakami do wiadra, przetaczanie beczki, ubijanie piany, a także rzut oponą na odległość oraz strącanie balonów cepem. W części kulturalnej drużyny będą prezentować programy kabaretowe, muzyczne lub wokalno-instrumentalne. Natomiast na stoiskach promocyjnych zespoły będą się chwalić produktami lokalnymi, rękodziełem lub innymi wyrobami, wyróżniającymi poszczególne miejscowości. Wieczorem publiczność będą bawić zespół "Benya" i DJ Buco.


Niedzielną część dożynek rozpocznie o 13.00 msza święta w intencji rolników, po której korowód z wieńcami przejdzie na plac OSP, gdzie nastąpi tradycyjne przekazanie chleba i ośpiewanie wieńców. Występy artystyczne zainauguruje koncert Orkiestry Dętej z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie, a po nim zaprezentują się: zespół "Świteź" z Węglina, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego i Karlina Rak i Kabaret z Konopi. 

Koncert "Wandy i Bandy" zaplanowano na 19.00. 

W programie dożynek są też bezpłatne atrakcje dla dzieci, a także wystawy rękodzieła twórców ludowych i degustacja potraw regionalnych oraz stoiska gastronomiczne.

Impreza, którą organizują: wójt, Rada Gminy, rady sołeckie i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, jest współfinansowana ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


(artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: