r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Turniejowe zmagania sołectw
23-08-2012

IAS 24: Turniejowe zmagania sołectw

Nawlekanie igły na czas, rzut ziemniakami do wiadra, przetaczanie beczki, ubijanie piany, albo rzut oponą na odległość czy strącanie balonów cepem to tylko wybrane konkurencje turnieju sołectw z gminy Trzydnik Duży, które zostaną rozegrane w sobotę 25 sierpnia w Węglinie podczas Festiwalu Wsi.

Udział w rywalizacji zgłosiły reprezentacje prawie wszystkich sołectw w gminie. Choć mogły one zgłaszać drużyny, składające się z co najmniej sześciu osób, niektóre ekipy będą... dziesięciokrotnie większe. 

Wszystkie zespoły będą rywalizować w trzech kategoriach. Oprócz zawodów sportowo-rekreacyjnych, będą to występy sceniczne i prezentacje promocyjne. Poszczególne drużyny będą występować w programach kabaretowych, muzycznych lub wokalno-instrumentalnych, a także chwalić się produktami lokalnymi. Szczegóły tych prezentacji nie są znane, ponieważ ich autorzy trzymają je w tajemnicy.

Sobotni festiwal rozpocznie się o 16.00 na boisku przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglinie. Po zmaganiach turniejowych, wieczorem publiczność będą bawić zespół "Benya" i DJ Buco.

Niedzielny festyn gminny zainauguruje o 13.00 msza święta w intencji rolników, po której korowód z wieńcami przejdzie na plac OSP. Tutaj nastąpi tradycyjne przekazanie chleba i rozstrzygnięcie konkursów wieńców dożynkowych. W ubiegłym roku dwie równorzędne pierwsze nagrody otrzymały propozycje z Rzeczycy Ziemiańskiej w kategorii wieńców tradycyjnych i z Węglina wśród wieńców nowoczesnych. W tym roku organizatorzy spodziewają się co najmniej sześciu propozycji.

W części artystycznej imprezy wystąpią: Orkiestra Dęta Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie, zespół "Świteź" z Węglina, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego i Karolina Rak oraz Kabaret z Konopi.

Gwiazdą tegorocznego święta plonów będzie grupa "Wanda i Banda". 

Organizatorzy imprezy zapraszają też na bezpłatne atrakcje dla dzieci, wystawy rękodzieła twórców ludowych oraz degustację potraw regionalnych.

Organizowany przez wójta, Radę Gminy, rady sołeckie i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, "Festiwal Wsi" jest współfinansowany ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


(fot.arch.GOK w Trzydniku Dużym)
(artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: