r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

03-09-2012

IAS 24: Powiatowa promocja dożynkowa

Sukces przedstawicieli Gminy Trzydnik Duży na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego.

Propozycja Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Ziemiańskiej została doceniona przez jurorów konkursu wieńców, dwóch rolników odebrało nagrody ministerialne i powiatowe, a gminne stoisko promocyjne było jednym z najczęściej odwiedzanych przez uczestników święta plonów.

Podczas uroczystości, które odbyły się w niedzielę 2 września w Stróży, wieniec KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej zajął drugie miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych.

Ponadto Adam Jach z Trzydnika Dużego Kolonii otrzymał Honorową Odznakę Ministra Rolnictwa "Zasłużony dla rolnictwa", a Arkadiusz Wojtan z Olbięcina został wyróżniony dyplomem za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej, przyznawanym przez starostę kraśnickiego.

Trzydnickich akcentów nie brakowało także na dożynkowej scenie. Wśród artystów-amatorów ciepło przyjętych przez publiczność był zespół "Świteź" z Węglina.

Stoisko promocyjne Gminy Trzydnik Duży, stylizowane na starą wiejską chałupę przyciągało tłumy gości. W zbudowanym z fragmentów bielonych bali, obiekcie widzowie mogli obejrzeć m.in.: łóżko z siennikiem, starodawną ławę, maszynę do szycia i kuchenny kredens. Oprócz tego w tradycyjnych gliniakach gospodynie z Rzeczycy Księżej częstowały chlebem z piekarni Agaty i Krzysztofa Pudłów z Trzydnika Dużego, smalcem, nalewkami, ciastkami zaparzanymi oraz innymi smakołykami.(artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

Mobilna aplikacja Gminy My Local News
Mobilna aplikacja Gminy Trzydnik Duży My Local News
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: