r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

14-09-2012

IAS 24: Rzeczycka chałupa do oglądania

Stylizowane na starą chałupę stoisko promocyjne Gminy Trzydnik Duży zdobyło już uznanie na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego i podczas tegorocznego Festiwalu Wsi w Węglinie. Teraz jego pomysłodawcy udostępniają nietypowe eksponaty na specjalnej wystawie w Rzeczycy Księżej.

Na wystawie pod hasłem "Stara chałupa rzeczycka", można zobaczyć m.in.: fragment zachowanej ściany z bali bielonych wapnem, starodawne meble, w tym łóżko z siennikiem, kredens, naczynia kuchenne i sprzęt gospodarstwa domowego, a nawet słynnego... "komara", czyli bardzo popularny kilkadziesiąt lat temu motorower. Wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów mieszkańców Rzeczycy Księżej, którzy zapraszają do oglądania zarówno osoby indywidualne jak i grypy zorganizowane. 

Ekspozycja, której opiekunem jest Barbara Widarska z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, jest czynna w świetlicy w Rzeczycy Księżej, czyli budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej od środy do niedzieli między 17.00 a 21.00. Grupy zorganizowane mogą oglądać wystawę we wcześniejszych godzinach, ale powinny to ustalić z organizatorami. Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 603 685 263 lub 697 524 559.

Wystawa będzie czynna co najmniej do końca listopada.
(fot.arch.GOK w Trzydniku Dużym)
(artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

Mobilna aplikacja Gminy My Local News
Mobilna aplikacja Gminy Trzydnik Duży My Local News
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: