r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24:  Tony zużytych opon
18-09-2012

IAS 24: Tony zużytych opon

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży dbają o środowisko. Kilka miesięcy temu oddali około 6 ton różnego rodzaju urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a w poniedziałek 17 września pozbyli się ponad 6 ton zużytych opon.

- Wiedzieliśmy, że na terenie gminy zalega dużo opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarówek oraz maszyn rolniczych czy rowerów. Nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy, że już pierwsza zbiórka będzie się cieszyć aż takim powodzeniem - przyznaje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Franciszek Kwiecień. Choć władze gminy są bardzo zadowolone z efektów poniedziałkowej akcji, szacują, że wzięła w niej udział tylko niewielka część mieszkańców. - Docierają do nas sygnały, że nie wszyscy wiedzieli o zbiórce. Dlatego jeśli będzie taka potrzeba jeszcze w tym roku spróbujemy zorganizować kolejną taką akcję - deklaruje Franciszek Kwiecień. 


Władze gminy prowadzą też rozmowy z firmą, która chciałaby odebrać od mieszkańców kolejne partie elektrośmieci. W maju mieszkańcy dostarczali stare telewizory, monitory, odkurzacze, żelazka, sprzęt komputerowy i inne urządzenia do kilku wybranych punktów w gminie. Teraz samorząd chce, by firma, z którą nawiąże współpracę, odebrała elektroodpady bezpośrednio od mieszkańców. Wójt Kwiecień ma nadzieję, że jeśli rozmowy w tej sprawie zakończą się sukcesem, również ta zbiórka odbędzie się w październiku lub listopadzie. (artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: