r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

 IAS 24: Zgłoszenia jesiennych recytatorów
23-10-2012

IAS 24: Zgłoszenia jesiennych recytatorów

Jeszcze tylko przez kilka dni mieszkańcy gminy Trzydnik Duży oraz innych gmin powiatu kraśnickiego mogą się zgłaszać do udziału w tegorocznym Jesiennym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Świat w krzywym zwierciadle - w poszukiwaniu dystansu i rozumu".

Eliminacje powiatowe odbędą się w trzydnickim GOK-u 9 listopada, a zgłoszenia chętnych
są przyjmowane tylko do końca października. 


Oferta jest kierowana do miłośników poezji, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, a także studentów i osób dorosłych. Mottem tegorocznych prezentacji są słowa Ignacego Krasickiego: "I śmiech niekiedy może być nauką. Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa".

Organizatorzy zachęcają do wyboru ciekawych i wartościowych tekstów zarówno z literatury polskiej, jak i obcej, z dowolnego okresu. Dopuszczają prezentowanie tekstów satyrycznych, fragmentów sztuk teatralnych, felietonów, fraszek czy bajek. Ważne, by wybrany tekst był zabawny, a jednocześnie mówił o aktualnych sprawach i w ten sposób umożliwiał przekazanie słuchaczom własnych poglądów.


Jurorzy konkursu uprzedzają, że będą krytycznie oceniać prezentacje, oparte na tekstach z podręczników szkolnych lub z kanonu lektur. Pod uwagę wezmą natomiast interpretację utworów oraz ich dobór i dostosowanie do możliwości wykonawcy.

Każdy z recytatorów będzie mógł zaprezentować jeden utwór satyryczny, prozatorski lub wiersz. Uczniowie szkół podstawowych będą mieć do dyspozycji około 4 minut, natomiast prezentacje w wykonaniu starszych recytatorów nie powinny przekraczać 6 minut.

Najciekawsze recytacje zostaną nagrodzone upominkami i udziałem w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Lublinie.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 23-230 Trzydnik Duży. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26, a regulamin konkursu i kartę uczestnika można pobrać z nowej strony: www.goktrzydnik.com.pl.


(artykuł: www.trzydnik.ias24.eu)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: