r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

12-02-2020

Mammografia za darmo, na miejscu

Chociaż mammografia to najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi, a szybko wykryty nowotwór jest niemal całkowicie wyleczalny, to w Polsce takie badania nie są zbyt popularne. Rzadko decydują się na nie nawet pacjentki, które mogą z nich korzystać za darmo.
Mieszkanki gminy Trzydnik Duży, które nie chcą być w tej grupie, mogą się zbadać bezpłatnie w mammobusie, który przyjedzie na miejsce w tym miesiącu. Ambulans, w którym będą wykonywane badania będzie do dyspozycji pacjentek w środę 19 lutego, ale już teraz warto zaplanować i zapisać się na tę wizytę.
 
Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 723 351 002 i 003.
 
Oferta jest kierowana do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ to w tej grupie wiekowej jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i ewentualne wyniki poprzednich badań, które mogą ułatwić postawienie właściwej diagnozy.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: