r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Pożyteczne ferie z ekonomią
14-01-2020

Pożyteczne ferie z ekonomią

Szkoła Podstawowa w Trzydniku Dużym jest jedną z nielicznych, które organizują "Ferie z ekonomią". Zajęcia, współorganizowane przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Narodowy Bank Polski, odbywają się w 50 placówkach w kraju, w tym tylko w 3 w województwie lubelskim.
To propozycja skierowana do uczniów klas VII i VIII. W szkole w Trzydniku Dużym korzysta z niej 13 osób, a zajęcia prowadzą - nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i studentka ekonomii. - Wprawdzie w programach starszych klas podstawówek są tematy związane z ekonomią i przedsiębiorczością, ale zostały one bardzo okrojone. W tym projekcie uczniowie mają okazję poznać szerzej tę tematykę i oprócz wiedzy teoretycznej zdobyć doświadczenie praktyczne. W ten sposób chcemy w nich pobudzić przedsiębiorczość i kreatywność, a przy okazji jest to forma spędzania wolnego czasu w ciekawy i pożyteczny sposób - przekonują autorzy pomysłu.
 
Podczas spotkań, które będą się odbywać przez dwa tygodnie ferii młodzież poznaje podstawy ekonomii, w tym takie pojęcia jak podaż i popyt, uczy się tworzenia biznesplanu, a także bierze udział w wycieczkach. W środę 15 stycznia uczniowie z Trzydnika Dużego pojadą do Lublina i Kraśnika. - W Lublinie będziemy w banku komercyjnym i oddziale NBP, natomiast w Kraśniku odwiedzimy jednego z miejscowych przedsiębiorców, który prowadzi restaurację z kręgielnią. Zdobyte w tych miejscach doświadczenie młodzież będzie mogła wykorzystać na przykład przy tworzeniu pomysłów na własny biznes i szukaniu źródeł jego finansowania oraz wyborze szkoły średniej - dodają organizatorzy zajęć.
 
"Ferie z ekonomią" są finansowane ze środków fundacji i NBP, a transport uczniów zapewnia gmina.

(fot. SP w Trzydniku Dużym)
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: