r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

14-01-2020

Seniorzy w Betlejem

Grupa starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży wybrała się w minioną niedzielę na „Jasełka w Betlejem”. By obejrzeć sceny, nawiązujące do narodzin Chrystusa, seniorzy nie udali się jednak w zagraniczną podróż, a do Kochan w województwie mazowieckim.
W posiadłości na skraju Puszczy Solskiej, należącej do Haliny i Zbigniewa Koczwarów, odbywa się największe w Polsce, monumentalne widowisko, ze scenografią, kostiumami, egzotycznymi zwierzętami i scenami biblijnymi.
 
W inscenizacji jest wykorzystywanych siedem, bogato wyposażonych budynków, w tym: karczma żydowska, kuchnia, raj, pałac Heroda, dom rodziny Marii, warsztat stolarski Józefa i stajenka w Betlejem. To tutaj rozgrywają się m.in. sceny zwiastowania, ślubu Marii z Józefem, ucieczki świętej rodziny, narodzin Zbawiciela i przybycia Trzech Króli.
 
W jasełkach występuje około 60 aktorów w wieku od kilku do ponad 60 lat, którzy starają się jak najwierniej odtworzyć biblijny przekaz.
 
Inscenizację jednocześnie można oglądać z widowni na 250 miejsc, a by dotrzeć na miejsce jasełek przechodzi się obok płotu, za którym znajduje się prywatny ogród zoologiczny z egzotycznymi zwierzętami.
 
Wśród osób, które w niedzielę 12 stycznia mogły poczuć tę niezwykłą atmosferę, była ponad 50-osobowa grupa członków Klubu Seniora "Radość Życia", działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Uczestnicy wyprawy ocenili, że choć tradycyjne jasełka widzieli nie raz, w takim wydarzeniu jeszcze nie brali udziału.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: