r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

13-01-2020

Drugi dzień przeglądu kolędników

Soliści, duety oraz zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i folkowe do lat 18 prezentowały się podczas drugiego dnia 21. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. W piątek 10 stycznia jury oceniało 30 prezentacji. Tegoroczną imprezę zakończą w sobotę występy dorosłych artystów z powiatu kraśnickiego.
Po piątkowych przesłuchaniach solistów jurorzy przyznali 7 nagród głównych i 8 wyróżnień. Laureatami zostali: Paulina Zdybel i Filip Kopeć zgłoszeni przez LM Studio w Kraśniku, Patrycja Nowak i Alicja Żurek z Centrum Kultury i Promocji także w Kraśniku, Maja Gryta z Karpiówki, Natalia Gwóźdź z Centrum Kultury w Annopolu i Natalia Sikora z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie. Na liście wyróżnionych znaleźli się: Antonina Jedlińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku, Zuzanna Wróbel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym, Letycja Łyszczarz z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Kinga Skotnicka z Gminnego Ośrodka Kultury także w Gościeradowie, Emilia Bielecka ze Szkoły Podstawowej w Stróży, Marcel Zięba z Przedszkola w Rzeczycy Ziemiańskiej, Anna Sękala ze Szkoły Dobrej Muzy w Zaklikowie i Zofia Ćwik, reprezentująca LM Studio w Kraśniku.
 
Spośród duetów najlepiej wypadli Kinga Warchoł i Adrian Danielewicz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym, którzy otrzymali wyróżnienie, a kategorii zespołów jury przyznało 3 nagrody główne i 2 wyróżnienia. Na nagrody zasłużyły: Zespół Muzyki Dawnej "Kopernicus" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku, Zespół Śpiewaczy "Blinowianeczki" z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie i zespół "Błękitne Korale" z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku. Wyróżnienia odebrały grupy - "Ich Dwóch i Ona" z Zespołu Szkół w Księżomierzy oraz "Wesołe Nutki" z Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędowie.
 
Uczestników piątkowej części przeglądu oceniali: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potoku Wielkim Anna Brankiewicz, kapelmistrz Orkiestry Dętej w Zdziechowicach Rafał Wieprzek i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.
 
Fundatorami nagród dla wszystkich wykonawców byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym i dyrektor miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak.
 
Ostatnie prezentacje tegoroczne przeglądu kolędników w trzydnickim ośrodku kultury rozpoczną się w sobotę 11 stycznia o 10.00.

(fot. GOK Trzydnik Duży)
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: