r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

OZE bez przedpłat
04-04-2016

OZE bez przedpłat

Gmina Trzydnik Duży rezygnuje z przedpłat od mieszkańców, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji na odnawialne źródła energii. Warunkiem udziału w projekcie jest umowa użyczenia nieruchomości, która musi być podpisana do 8 kwietnia.

Pierwotnie planowano, że oprócz umowy, od osób, które są zainteresowane tą formą pomocy, będzie pobierana przedpłata w wysokości 300 złotych. - Okazało się jednak, że ze względów formalno-księgowych przyjęcie pieniędzy może utrudnić sprawę, dlatego zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Obecnie nie wymagamy żadnych przedpłat, a mieszkańcom, którzy już wpłacili pieniądze będziemy je zwracać - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Kolejnym etapem będzie przyporządkowanie konkretnych nieruchomości do ogólnych projektów instalacji. - Ogólna dokumentacja projektowa, która jest już prawie gotowa, zakłada montaż, na przykład kolektorów słonecznych na dachach budynków, albo na ścianach. Teraz do takiego ogólnego projektu trzeba dopasować konkretne nieruchomości - tłumaczy Franciszek Kwiecień. Jego zdaniem cała operacja powinna się zakończyć w kwietniu, tak by na początku maja samorząd mógł złożyć wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Nabór projektów już jest ogłoszony. Urząd Marszałkowski w Lublinie będzie je przyjmować od 30 kwietnia do połowy czerwca.

W gminie Trzydnik Duży z dotacji na zakup i montaż solarów chce skorzystać ponad pół tysiąca mieszkańców, a kolejnych 150 jest zainteresowanych ogniwami fotowoltaicznymi.

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: