r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Osoby podczas podpisywania dokumentów
19-02-2021

Pieniądze na zadania publiczne podzielone

Cztery organizacje pożytku publicznego otrzymają od Gminy Trzydnik Duży pieniądze na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 roku. Samorząd przeznaczył na ten cel ponad 140 tysięcy złotych, a umowy z wybranymi organizacjami zostały podpisane w czwartek 18 lutego.

- Wśród zadań sportowych, na które przyznawaliśmy gminne środki w poprzednich latach były m.in. piłka nożna, siatkówka i tenis stołowy. Tym razem po raz pierwszy pieniądze trafią także do klubu, który zajmie się szkoleniem oraz organizacją zajęć i zawodów zapaśniczych - podkreśla wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Otrzyma je LUKS "Suplesu" Kraśnik, który z powodzeniem już szkoli młodych zapaśników w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej. Klub otrzyma od gminy 10 tysięcy złotych, a umowę w tej sprawie wójt Krzysztof Serafin podpisał z prezesem "Suplesu" Aleksandrem Płatkiem i członkiem zarządu Leszkiem Zdybickim.

Ponadto Klub Sportowy GOK Trzydnik Duży dostanie 25 tysięcy złotych, które ma przeznaczyć na prowadzenie sekcji tenisa stołowego i siatkówki.

Kolejne 95 tysięcy 600 złotych trafi do Gminnego Klubu Sportowego "Płomień" Trzydnik Duży na działalność sekcji piłki nożnej.

Gminne środki na przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym otrzyma Stowarzyszenie Profilaktyki i Psychoterapii Uzależnień "Pomocni ludziom" z Kraśnika. Organizacja będzie mieć do dyspozycji 6 tysięcy złotych na prowadzenie programów profilaktycznych w szkołach podstawowych i 3 tysiące 960 złotych na realizację programu terapeutycznego ponadpodstawowego dla osób uzależnionych.


(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródło IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-pieniadze-na-zadania-publiczne-podzielone,24754.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: