r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Dwie dziewczynki ze Św. Mikołajem
24-12-2020

"Łychowianki" pomagają

Św. Mikołaj przed świętami ponownie spotkał się z „grzecznymi” dziećmi z Łychowa Szlacheckiego w gminie Trzydnik Duży. Podobnie jak przed rokiem tak i teraz „święty z brodą” przyjechał z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich „Łychowianki”.
- Radość dzieci, które otrzymały upominki w ubiegłym roku była ogromna, dlatego, mimo pandemii, postanowiłyśmy kontynuować ten pomysł. W paczkach były m.in. maskotki i słodkości. Inna niż przed rokiem była forma spotkania z Mikołajem, bo to nie dzieci przyszły do Świętego, a on sam odwiedzał je w domach - relacjonuje przewodnicząca KGW "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego Jolanta Zawadzka.
Członkinie koła przed świętami włączyły się także w przygotowanie prezentów dla podopiecznych Domu Dziecka w Kraśniku, w ramach akcji zainicjowanej przez Magdalenę Pytlak.
Pomoc potrzebującym to jedna z wielu form działalności "Łychowianek". To jedno z najmłodszych KGW w gminie Trzydnik Duży, które zostało zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w grudniu 2018 roku, a jego pierwszą przewodniczącą była Agnieszka Szot. Oprócz ARiMR, koło korzysta z dotacji unijnych, pozyskiwanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.
Mimo krótkiego stażu "Łychowianki" mają już na swoim koncie wiele cennych inicjatyw. Na przykład w lipcu 2019 roku promowały Gminę Trzydnik Duży na "Maliniakach" w Kraśniku, a miesiąc później były na 6. Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej także w Kraśniku, gdzie zdobyły nagrodę za najciekawsze stoisko i wygrały potyczki kulinarne.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: