r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

fragment plakatu, napis "11 listopada"
09-11-2020

Skromne Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gminie Trzydnik Duży będą mieć skromny charakter. Wójt Krzysztof Serafin i proboszcz parafii w Woli Trzydnickiej ksiądz Jerzy Król zapraszają 11 listopada na mszę świętą w intencji ojczyzny i udział w akcji "Niepodległa do hymnu".
Eucharystia, która rozpocznie się w kościele w Woli Trzydnickiej o 9.30, będzie sprawowana z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Po mszy uczestnicy obchodów oddadzą hołd poległym za wolna Polskę, składając wieńce pod krzyżem, który znajduje się przy miejscowej świątyni.
 
Ostatnim akcentem narodowego święta będzie udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu". To nawiązanie do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdy w 2018 roku o tej samej porze Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w prawie 1000 miejsc na 6 kontynentach. Równie uroczyście było w ubiegłym roku, dlatego autorzy pomysłu, mimo obostrzeń epidemicznych chcą podtrzymać tę tradycję. Dlatego zachęcają do śpiewania hymnu w domach, z rodziną, współlokatorami lub w większych grupach z zachowaniem zasad dystansu społecznego.
 
Z okazji Święta Niepodległości wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin apeluje również do mieszkańców, by wywiesili w swoich domach flagi narodowe, manifestując w ten sposób przywiązanie do tradycji i swój patriotyzm.
 
 
(fot. organizatorzy)
plakat 11 listopada
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: